pergel

Amerika,ABD,Yeşil Kart,yeşil kart piyangosu,yeşil kart çekilişi, YEŞİL KART,greencard,USAögreen card,yeşilkart,yesil,başvurusu

KARYA Green Card (Yeşil KART) Hizmetleri

Sorularınızı telefon yoluyla 0 312 466 6100 yada yandaki menü''den

e-mail formumuzu doldurarak bize iletebilirsiniz.

For English
DV 2009

Green Card greencard, YESİL KART, YESİL, yesil kart, yesilkart, yeşilkart, yeşil kart piyangosu, kayıt, abd'de yaşama, online başvuru, yapmak, ABD yeşil kart, ABD yeşil kart çekilişi, yeşil kart çekilişioturum ve göçmenlik, göçmenlik piyangosu, göç, vize, J1, J-1, H-1, H1B, H1, nasıl, BıLGı,BİLGİ, GÖÇMENLİK, VATANDAŞLIK, katılım, katılmak için,abd, usa, Yeşil Kart Başvuru Formu - Amerika Yeşil Kart Başvurusu - Yeşil Kart, kanada çalışma,amerika'da, abd'de, lottery, loto, grinkart, kart, usa'de,u.s.a, a.b.d, amerika birleşik devletleri, iltica, iltica başvurusu, ABD Greencard, ABD Greencard başvurusu, ABDye yeşil kart, yeşil kart piyangosu için başvuru, iltica etmek, iltica başvurusu, legal olarak, amerikada ç;alşşmak iç;in gerekenlerin listesi, gereken neler var, göçmenlik başvurusu nasıl yaparım, YEşıL KART, GREEN CARD, amerika,america yesil kart basvuru, bedava, amerikan sitesi, amerikan, america yesil kart basvurusu, america yesil kart ve gocmenlik, america green card lottery application, america green card basvurusu, america green card, america greencard, america how to apply for greencard, abd göç;menlik, abdde ç;alşşma, DV, yesil kart, yesilkart, yeşilkart, yeşilkart, abd'de, abd piyangosu, abd greencard cekilisi icin basvuru, america usa greencard lottery, how to apply for greencard, howamerikaya gocmen olarak nasil giderim,amerika'ya gocmen olarak nasil basvuru yapabilirim, gocmenlik hakkinda bilgi almak, vatandaslik bilgileri, amerika vatandasi olmak icin gerekenler, america, amerika birleşik devletleri, a.b.d., u.s.a, usa citizenship, amerika vize basvurusu, abd, amerikada yeşil kart, am ederim, nasil calisirim, amerikan vatandaşş nasşl olurum, amerikada işyeri aç;mak iç;in ne gerekli, amerikan vatandaşlarşnşn haklarş nelerdir, amerikaya öç;men olarak gitmek, amerikada calisma hakki,green card, green, card, amerika, abd, a.b.d., usa, amerikada ç;alşşma hakkş, amerikada yaşamak, amerika göç;menlik, abd göçmerika yesil kart, abd green card başvuru, YEşıL, KART, GöçMENLıK, amerika yeşil kart için, amerikada çalşşma hakkş, yeşil, kart, göç;menlik iç;in nasşl başvurulur başvururum, amerikada calisma hakkşnş nasşl elde ederim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amerika Yeşil Kart Çekilişi Başvuru Merkezi

ABD (USA) Green Card - yeşil kart piyangosu başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri her yıl dünya çapında 55,000 adet Yeşil Kart (GreenCard) dağıtmaktadır.

Hayatınızı Değiştirmek elinizde ve bu sitede sizi bekliyor yapacağınız tek şey başvuru yapmak!

 

Yeşil Kartı kazandığınız takdirde:

  • Amerika Birleşik Devletleri'nde hayat boyu oturma, çalışma ve ABD'ye serbestçe giriş-çıkış iznine sahip olursunuz.
  • Amerikan vatandaşlık haklarından birçoğuna sahip olursunuz.
  • Beş sene sonra tam vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.
  • Amerikan Devlet üniversitelerine burs başvurusu yapabilirsiniz.
  • Amerikan Devlet daireleri dahil her yerde çalişabilirsiniz.
  • A.B.D.'de işyeri açabilirsiniz.
  •  

Yeşil Kart çekilişine katılabilmek için lise veya dengi okul mezunu olmanız yeterli. Eðer ortaokul veya ilkokul

mezunu iseniz o takdirde herhangi bir mesleği en az 3 yıl boyunca yapıyor olduğunuzu belgeleyebildiiniz takdirde

başvuru yapabilmeniz mümkün. üstelik başvuru yapabilmek için hiç; ingilizce bilmeniz gerekmiyor.

Yeşil Kart sahiplerinin eşleri ve 21 yaşını doldurmamış bekar çocukları da otomatik olarak, Yeşil Kart sahibi olurlar.

ABD makamları bu seneki (2010) Green Card (yesilkart) başvuru prosedüründe bazı köklü değişiklikler yaptıklarını açıkladı.

Yeşil kart servisimiz bu yeni prosedüre göre sistemini yeniden yapılandırmıştır ve değişiklikler karşısında gerekli düzenlemeleri yapmıştır.

Müşterilerimizin fotografları ve başvuru formları, konusunda uzman çalışanlarımız tarafindan elektronik ortama geçirilecektir ve tüm başvurular doğru tarihler arasında ve istenilen şekilde ABD'deki ilgili makamlara ulaştırılacaktır. Başvurunuzun tüm aşamalarında E-mail ile haberdar edileceksiniz.

 

 

Yeşil KART nedir?

       

Hayaliniz hep özgürlükler ve fırsatlar ülkesi Amerika'da yaşamaktı ama bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz ve belki de Amerika'ya öğrenim görmeye gittiniz ancak öğreniminiz bittikten sonra da orada çalışmak ve yaşamak istiyorsunuz. Sonuç olarak, Amerikan vatandaşı değilseniz ve/veya Yeşil Kartınız (green card) yoksa, eğitiminizi veya işinizi tamamladıktan sonra Amerika'yı terk etmek zorundasınız. Veya hele hiç ABD'de bulunmadıysanız bile yapmanız gereken ilk iş nasıl Yesil kart (green card) sahibi olacağınızı öğrenmektir. Çünkü Amerika 'da yaşamanın ve çalışmanın tek yolu budur.


Yeşil Kart (Green Card) Nedir? Kafanızın karışması çok normal zira çok sayıda anlaşılmayan terim var. Ama en temel konuları açıklamaya çalışalım. Asağıdaki dört durumdan biri size uyuyorsa;

 

1. Amerika'ya daha önce hiç gelmemiş bir yabancısnız

2. Amerika'da geçici bir süre kalmak için vize aldınız (eğitim veya iş gibi..)

3. Amerika'da sonsuz süreyle yaşama hakkınız zaten var, yani göçmenseniz. (ki bu durumda Amerika vatandaşlarının sahip olduğu bir çok hakka sahipsiniz demektir.)

4. Amerikan vatandaşısınız.

 

Eğer birinci kategoriye dahilseniz endişelenmeye başlamadan önce vizeye ihtiyacınız var. Yani ABD'ye gitmek ve kısıtlı bir süre için kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekir. Alması ve başvurusu zordur ama eğer vize memurunu ikna edebilirseniz, alabilirsiniz. Ama bu süre dolduğunda geri dönüş yapmalısınız ve orada hiç bir iş'te legal olarak çalışamayacaüınızı da unutmayın. Çalışabilmek için yeşil kart'a ihtiyacınız var. İkinci kategoride iseniz ve Amerika'da sürekli yaşamak ve çalışmak istiyorsanız o halde yine Yeşil kart (green card)'a ihtiyacınız var demektir.(Şu anda ABD'de bulunmanız veya daha önce vize ile gitmiş olmanız yeşil kart başvurusu yapmanıza bir engel teşkil etmeyecektir ve/veya şansınızı da artırmayacaktır). Üçüncü ve dördüncü kategorideyseniz sizin Amerika'da çalışma ve diğer hususlarda bizim yardımımıza ihtiyacınız yok demektir.

Yeşil kart Amerika hükümeti tarafından verilen ve kişiye Amerika'da sürekli yaşama hakkı veren bir belgedir.Yeşil kart almanın sadece üç legal (yasal) yolu vardır. a) Amerika'daki bir işveren sizin sponsorunuz olursa (yani sizi işyerine eleman olmanız için davet ederse, ki bunun için sizin Amerika'daki işçilerde bulunmayan bir vasfınız olması gerekir), b) Yeşil kart çekilişine katılır ve kazanırsanız c) ve son olarak da bir ABD vatandaşiyla evlenirseniz. Bu üç durumun dışında göçmen olmanın yani Yeşil kart sahibi olmanın bir değişik yolu daha vardır. O da Amerikan ekonomisine çok fazla katkıda bulunacak bir yatırım yapmanız gibi, (bu yatırım milyon dolar seviyesinde olmalıdır bunun da başvurusu oldukça komplike dir ve bir Amerikan Avukatı tarafından yapılması uygun olur.) Bunlar dışnda başka bir yol bulunmamaktadır.

 

ABD Yeşil Kart Piyangosu *SSS (Merak edilen ve Sık Sorulan Sorular)

 

Basın'da Türkiyenin çekilişten çıkarlığını duydum. Doğru mu?
Bu haber Türk televizyonlarında yayınlanmış ve gazetelerde de boy göstermiştir ama bu sadece Amerikan meclisine teklif olarak verilmiş ama bu teklif bir çok itiraz ile karşılaştığından durdurulmuştur, yani gönül rahatlığıyla başvuru yapabilirsiniz.


Niçin bazı ülkeler ABD Yeşil Kart Piyangosuna dahil edilmemiştir?

ABD nüfusunu farklılaştırma çabaları doğrultusunda, göçmen oranı fazla olan ( son beş yıl içerisinde her yıl berlirlenen orandan fazla ) ülkeler katılma hakkına sahip değildir.

 

Ya doğdugum ülkeden farklı bir ülkenin vatandaşı isem?
Vatandaşı olmasanız bile, doğdugunuz ülkeyi başvurunuzda belirtmek zorundasınız. Birleşik Devletler Hükümeti ve ABD Yesil Kart Piyangosu Kurumu bu kurala istisna uygulamaz.


Birleşik Devletler içerisinde bulunup bulunmamam farkeder mi?

Piyango'daki müsabaka şartlarina uygun olduğunuz takdirde, Birleşik Devletler içerisinde olup olmamanız önemli degildir.


Bir yılda kaç kez başvuru yapabilirim?
Kişi basina, yılda yalnızca bir kez Amerika Yeşil Kart Piyangosuna başvuru ibraz etme hakkına sahipsiniz. ABD Yeşil Kart Piyangosu Kurumu otomatik olarak istediğiniz yşl kadar başvurunuzu tekrar ibraz edebilir.

 

Neden çabuk davranmalıyım? Eğer çabuk davranırsanız bu yıl yapılan piyangoyu zamanında yakalarsınız. Aksi takdirde 1 yıl daha beklemeniz gerekir ve hayallerinizi de 1 yıl ertelemek zorunda kalırsınız. Onun için hemen başvuru yapmanız, sizin şansınızı arttırmanız açısından önem taşır.

 

..Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin, Sadece 25 YTL ile bugün gerçekleştirin.